آیا چرم ضد آب است؟

آیا چرم ضد آب است؟ برای تشخیص ضد آب بودن چرم، ابتدا باید اصطلاحات «ضد آب» و «مقاوم در برابر آب» را تعریف کنید. این دو نام اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما معانی کاملاً متمایز دارند. اگر مواد در برابر آب مقاوم باشند، معمولاً تا حدودی می توانند در برابر نفوذ آب مقاومت کنند، اما به طور کامل از آسیب آب محافظت نمی شوند. به عنوان مثال، می تواند در برابر پاشش آب یا دوش باران مقاومت کند، اما در معرض حجم زیاد آب قرار نگیرد.

آیا چرم ضد آب است؟

آیا چرم در برابر آب مقاوم است؟

در حالی که چرم اصل در برابر آب مقاوم است، اما نمی تواند در برابر قرار گرفتن طولانی مدت در برابر آب مقاومت کند. از آنجایی که متخلخل است می تواند مایعات را جذب کند. از طرف دیگر، بیشتر چرم های مصنوعی ضد آب هستند زیرا از پلیمرهای نفتی ساخته شده اند.

  • واقعیت چرم

چرم و آب به خوبی با هم ترکیب نمی شوند، علیرغم این واقعیت که چرم دارای مقاومت ذاتی در برابر آب است. اگر با مقدار کمی آب (مثلاً باران خفیف) در تماس باشد، مشکلی ندارد، اما چون چرم واقعی حیوانات یک ماده متخلخل است، هرگز کاملاً ضد آب نخواهد بود.

آیا چرم ضد آب است؟

چرم به خوبی با آب مخلوط نمی شود. بله، مقداری مقاومت در برابر آب دارد، اما آب بیش از حد می تواند باعث خیس شدن چرم شود – به دلیل ماهیت متخلخل مواد – و زمانی که چرم خشک می شود، سفت و سفت می شود و بافت نرم لذت بخش خود را از دست می دهد. اگر چرم به زودی خشک نشود، ممکن است شروع به خراب شدن کند.

هنگامی که صحبت از ضد آب کردن اقلام چرمی ارزشمند شما می شود، مهم است که نوع چرم مورد استفاده را بدانید تا بتوانید بهترین راه حل ضد آب را انتخاب کنید. این روش‌های آسان را برای به دست آوردن محافظت ضد آب دنبال کنید، چه بخواهید از یک جیر ظریف محافظت کنید یا از چرم تمام دانه سخت.

به یاد داشته باشید که معمولاً ایده خوبی است که یک محصول را قبل از پوشش کامل آزمایش کنید. در بسیاری از موارد، واکس، اسپری ها و نرم کننده ها بر روی رنگ چرم تاثیر می گذارند. برای اطمینان از رضایت شما از نتیجه، همیشه ابتدا این عوامل را در یک ناحیه کوچک نامحسوس آزمایش کنید. همین! اینها مهمترین چیزهایی هستند که باید در مورد ضد آب کردن محصولات چرمی خود بدانید.

اگر می‌خواهید از آن در محیط‌هایی استفاده کنید که ممکن است با آب تماس داشته باشد، دانستن اینکه آیا محصول چرمی شما ضد آب یا مقاوم در برابر آب است بسیار مهم است.

چرم به دلیل ماهیت متخلخلی که دارد، هرگز کاملاً ضد آب نخواهد بود، مخصوصاً با بالا رفتن سن و درمان نشدن آن. با این حال، با استفاده از چرم به روشی دقیق، نه تنها ممکن است طول عمر چرم خود را افزایش دهید، بلکه سطح ضد آب بودن آن را نیز افزایش دهید.

  • تفاوت ضد آب و مقاوم در برابر آب

مواد مقاوم در برابر آب موادی هستند که به طور طبیعی می توانند تا حدودی در برابر نفوذ آب مقاومت کنند، اگرچه به طور کامل از آن محافظت نمی کنند. این نشان می دهد که در یک دوش بارانی سبک کاملاً ایمن خواهد بود، اما هر چیزی بیشتر از آن ممکن است محافظت مناسبی را ارائه نکند.

از طرف دیگر، یک ماده ضد آب، ماده ای است که می توان آن را به گونه ای درمان کرد که بدون تخریب در آب غوطه ور شود. با این حال، این مانع تندرو تنها می تواند تا این حد دوام بیاورد، بنابراین اگر یک ماده ضد آب به طور کامل در آب مدفون شود، فقط برای مدت محدودی آسیبی نبیند.

  • کاربرد چرم

به گفته متخصصان چرم Moore & Giles، تاریخچه چرم به عنوان یک ماده سخت و بادوام به هزاران سال قبل باز می گردد. اولین کاربرد شناخته شده آن نه تنها صندل و زین، بلکه ظروف برای محصولات خشک و مرطوب نیز می باشد. در سال‌های اخیر، باستان‌شناسان نقاشی‌هایی از غارها را کشف کرده‌اند که مربوط به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد می‌باشد که چرم مورد استفاده برای سطل‌ها و بطری‌ها را نشان می‌دهد.

  • انواع محلول ضدآب برای چرم

به یاد داشته باشید که چرم طبیعی یک ماده طبیعی است که بسیار متخلخل است و هرگز کاملا ضد آب نخواهد بود. با این حال، چند تکنیک برای محافظت از چرم در برابر آب وجود دارد که نزدیک ترین چیز به عایق رطوبتی چرم است. یک جایگزین استفاده از یک محافظ اسپری یا دیگر محلول های ضد آب حرفه ای است که منحصراً برای چرم در نظر گرفته شده است. جایگزین دیگر کرم موم زنبور عسل است.

موم زنبور عسل یک محلول ضد آب طبیعی است که کشف شده است که در ضد آب کردن چرم بسیار خوب است. کفش‌های چرمی یا کیف چرمی خود را با هر ماده‌ای که انتخاب می‌کنید آزمایش کنید، آیا می خواهید بدانید که چگونه این ترکیب ضد آب چرم طبیعی را تولید کنید؟ می توانید کرم موم خود را درست کنید. در اینجا نحوه کار آن آمده است:

ساخت ترکیب ضد آب چرم طبیعی

  • 1فنجان روغن زیتون فوق بکر
  • 57گرم موم زنبور عسل
  • – ظرف شیشه ای
  • – تابه متوسط ​​آب سرد
  • – پارچه صاف کننده تمیز و نرم

1. مواد را با هم ترکیب کنید

روغن زیتون خالص را در ظرف شیشه ای بریزید. موم را تکه تکه کنید و به شیشه اضافه کنید. شیشه را در یک ظرف آب سرد قرار دهید.

2. گرمادهید

تابه را روی اجاق گاز گرم کنید. مخلوط را در شیشه هم بزنید تا موم زنبور عسل کاملاً در روغن زیتون ذوب شود.

3. خنک نمایید

تابه را از روی حرارت بردارید. شیشه داغ شده را با احتیاط از تابه خارج کنید. مخلوط موم/روغن را مدام هم بزنید تا خنک و سفت شود. خودت را راحت کن؛ این کار بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

4. تست کنید

کرم را بعد از سرد شدن و سفت شدن روی قسمتی از چرم که مشخص نیست تست کنید. سپس با چرم تمیز شروع کنید و در حالی که سطح چرم را به آرامی جلا می دهید، کرم را بزنید. تکرار برای ایجاد پوشش محافظ ضد آب لازم است – این برای ضد آب کردن چرم بسیار مهم است.

حالت دهنده چرم چیست؟

چرم شما را به حالت اولیه باز می گرداند و در عین حال مقاومت آن در برابر آب را نیز افزایش می دهد.

چگونه چرم را حالت دهی کنیم ؟

حالت دهنده، مانند موم اپیلاسیون، یک روش ساده است که می توانید خودتان آن را انجام دهید. چرم شما را به حالت اولیه باز می گرداند و در عین حال خاصیت ضد آب آن را نیز افزایش می دهد. تهویه بیش از حد چرم معمولاً ایده هوشمندانه ای نیست. چرم معمولاً برای استحکام آن، به ویژه در حفظ ساخت کفش و کیف استفاده می شود. هرچه بیشتر آن را شرطی کنید، انعطاف پذیرتر می شود. زیاده روی نکنید زیرا نمی خواهید این محصولات تمام قدرت و فرم خود را از دست بدهند.

راهنمای گام به گام در مورد چرم حالت دهنده:

1. حالت دادن، بر خلاف اپیلاسیون، ایجاب می کند که چرم مرطوب باشد. همانطور که آب از سطح چرم تبخیر می شود، این ماده قادر خواهد بود مقدار بیشتری از درمان حالت دهنده را جذب کند. لازم نیست چرم را خیس کنید، اما قبل از استفاده از نرم کننده باید مرطوب باشد.

2. می توانید نرم کننده را با یک پارچه کوچک یا نوک انگشتان خود روی چرم ماساژ دهید. باید اطمینان حاصل کنید که نرم کننده به هر قسمت از چرم ماساژ داده می شود، بنابراین هنگام درمان نواحی صعب العبور، انگشتان خود را درگیر کنید.

3. اجازه دهید چرم به طور طبیعی در دمای اتاق خشک شود پس از حذف هر گونه نرم کننده باقی مانده.


“جهت مشاهده جدیدترین مدلهای کفش مردانه چرمی روی لینک کلیک کنید”


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *